K

Dr. Alfred Nona: Ja pse të rinjtë po vdesin para prindërve

Emanuel Smaka Sëmundshmëria tek të rinjtë është rritur, veçanërisht prekja nga sëmundjet e zemrës. Sipas Institutit Ndërkombëtar për Vlerësim dhe Matje të Shëndetit, vlerësohet se për çdo 100 vdekje në Shqipëri, 58 shkaktohen si pasojë e sëmundjeve kardiovaskulare. Kardiologu Alfred Nona në një intervistë për “Shëndet plus” tregon se shkaktarët kryesor të sëmundjeve kardiovaskulare në moshë të re mbeten: abuzimi me duhanin, ...

Read More »

Brenda laboratorit të Kamzës, ku njerëzit kanë shumë probleme shëndetësore

Bisedoi: Denisa Canameti “Në Qendrën Shëndetësore të Kamzës, bëjmë çdo ditë analiza mbi normë, nuk mund t’i kthejmë pacientët”. Kështu shprehet laborantja e kësaj qendre Shëndetësore, Flora Ahmataj. Është e pamundur që njerëzit e këtij qyteti të mos e njohin Florën, pasi janë të rrallë ata që nuk kanë pasur qoftë edhe një herë të vetme nevojën për të bërë ...

Read More »

Denoncim: Po më vdes gruaja nga kanceri, spitali më thotë të shkoj ta blejë ilaçin në farmaci.

Foto: Çlirim Zekthi Gruaja i dergjet në shtrat dhe i ka ditët e numëruara. Por institucionet i thonë ta blejë vetë ilaçin ku të mundet nëpër farmaci.  Ia kanë bllokuar edhe numrin e celularit që të mos i bezdisë më edhe pse ai u kërkon ndihmë. Të gjitha përpjekjet e bashkëshortit shkuan dëm. Dhe ai dëshpërimisht me buzën që i dridhet, ...

Read More »
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu