Tavani i spitalit të Durrësit shembet ‘mbi kokat e pacientëve’

Çdo ditë në rrjetet sociale publikohen foto e video nga më të ndryshme nga shqiptarët, ku vihet re një rritje e shkallës së ndërgjegjësimit në lidhje me denoncimin e problemeve që i shqetëson në komunitet.

Një qytetar nga Durrësi i ka shkruar redaksisë JOQ Albania, ku ka dërguar edhe foto nga spitali i Durrësit të cilit i është shembur tavani. Në vend që njerëzit të shërohen në spital, ata duhet të ruajnë kokën se mos u bjerë ndonjë copë tavani në kokë. Në fotot e dërguara nga qytetari duken sanitaret të cilat pastrojnë pjesët e tavanit që është rrëzuar në tokë, duke rrezikuar edhe jetën e tyre.

Është e vështirë të besohet së janë ambientet e brendshme të një spitali, por e vërtetë. Janë ambientet e brendshme të spitalit të Durrësit ku çfarë bie jashtë bie edhe brenda për shkak të tavanit e gipsit të rrëzuar në tokë.

Denoncimi i qytetarit:

Përshëndetje JOQ Albania! Shikoni së çfarë bëhet të spitali i Durrësit. Turp ti vijë drejtorit të spitalit dhe shtetit shqiptar. Njerëzit shkojnë për shërim por po i mbysin pllakt duke u rënë në kokë. Turp të kenë!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu